Я боюсь раку

Ми боїмося того, чого не розуміємо, тому одне з наших завдань — зробити рак зрозумілим. Це не означає, що якби ми почули онкологічний діагноз в свій бік, то не перелякалися б, але водночас ми не будемо здригатися чи відвертатися, коли побачимо людину, яка втратила волосся через хіміотерапію.

Річ у тому, що на першій-другій стадії онкологічні захворювання зазвичай жодним чином себе не проявляють. Як наслідок, їх часто виявляють запізно, коли лікування стає складним або й неможливим. Саме тому потрібно проходити щорічний профілактичний медичний огляд з УЗД-дослідженням всіх органів і систем, аби мати можливість виявити пухлину на ранній стадії. Пацієнти, які мають спадкову схильність до певного виду раку, повинні проходити обстеження у профільного лікаря частіше — принаймні раз на пів року.

Чому здоровій людині НЕ потрібно здавати аналізи на онкомаркери? Онкомаркери потрібні для того, щоб відстежувати розвиток хвороби з уже наявним онкодіагнозом. За потреби такі аналізи призначає лікар-онколог. Для раннього виявлення раку застосовують скринінг — систему первинного обстеження груп клінічно безсимптомних осіб з метою виявлення випадків захворювання.


Якщо ви побачили кров у сечі чи калі, у вас з’явилися кров’янисті виділення поза менструальним циклом або в менопаузі; ви намацали вузлик у грудях; груди раптово стали асиметричними; родимка на тілі помітно змінилася — все це привід негайно звернутися за медичною допомогою. Не обов’язково причиною таких проявів є онкологія, але слід її виключити або ж виявити на ранній стадії, коли лікування буде більш щадним і ефективним.

Використані джерела:

  1. 10 дурних питань онкологу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *