Як перевірити свої родимки і почуватися безпечно

Власний досвід дерматоскопії


Ми дуже часто закликаємо вас регулярно проходити обстеження, аби не проґавити запальні чи пухлинні процеси на ранніх стадіях. Але як лукаво це виглядає тоді, коли й самі не слідкуємо за своїм здоров’ям. На моєму тілі понад 50 родимок і дізнавшись про ризики виникнення раку шкіри (меланоми), я вирішила їх перевірити .

Від рішення до втілення минуло щонайменше пів року. Скоро мій день народження, а найкращий подарунок мені — це цифрова дерматоскопія. Звучить страшно, на ділі — ні.
Я знайшла більш-менш зручну за розташуванням приватну клініку і подзвонила. Диспетчер люб’язно пояснила мені, що цифрову дерматоскопію рекомендують, якщо на тілі орієнтовно 25-50 родимок і її вартість складає 1050 грн. Якщо ж родимок більше, то варто зробити карту родимок — візуалізовану модель тіла, на якій зображені усі ваші родимки, щоб їх перевірити і не пропустити появу нових. А це вже вартує 3500 грн.
Я побігла до дзеркала і перелякано запитала: «Мені треба їх всі перелічити?» Диспетчерка сказала, що можна сказати орієнтовно і запропонувала записати мене на дерматоскопію, а якщо треба буде щось більше, то про це скаже лікар.
Я була переконана, що не хвилююся, адже це «всього лиш перевірка», та потім запитала себе: «А що, як одна з моїх родимок таки виявиться небезпечною? Що тоді? Відповідь одразу знайшлася — навіть, якщо якась з моїх родимок «переродилася» в меланому, то ми встигнемо відслідкувати її локально, тоді, коли вона ще не встигла поширитися по всьому тілу і виліковується в 95% випадків». Це мене заспокоїло.
Лікар був дуже спокійний і уважний. Він розповів, як проходитиме процедура. Він подбав про те, щоб я не змерзла, і тому я роздягалася почергово — верхню частину тіла, а потім нижню. Спочатку він фотографував всі частини мого тіла, як було зображено на екрані. Там є різні пози, щоб нічого не забути: наприклад, рука зігнута у лікті, верхня частина спини, ліва нога та інше. Потім він присвоїв номер кожній родимці на моєму тілі і сказав, що далі ми будемо по черзі збільшувати кожну і дивитися, чи все з нею добре.
«Я лікар-онколог і буду звертати увагу на свої особливості, але, щоб вам було цікаво і хоч трохи зрозуміло, то ваше завдання — порівнювати малюнок на родимці. Якщо її розділити навпіл, то він має бути приблизно однаковим. Нерівні краї родимки хай вас не турбують».
І ми почали процедуру. Перед збільшенням родимки на неї пшикають спеціальний розчин, його одразу ж можна стирати серветкою. Я ніколи не думала, що вони такі різні при збільшенні. Сіточки, трубочки, крапельки, темні і світлі родимки здавалися чимось незвичайним, а не тим, що від народження було на моєму тілі.
Цікаво, що я маю ззаду на спині одну велику опуклу родимку, за яку завжди сварилася мама. На неї й вказала лікарю.«Не одягай майку», «Прикрий спину футболкою», «Тобі не можна засмагати». Якраз вона і ще одна подібна виявилися зовсім безневинними. Лікар сказав, що якщо вона не заважає при одязі і не натирає, то жодної небезпеки не становить. Білі плямки на ній, то відмерлий епідерміс, який не відвалився.
Також я мала питання до двох дивних «горбиків» на нозі. Здавалося, що то укуси комах, але проходили вони дуже довго. Лікар сказав, що так і є. То укуси, які чомусь зарубцювалися.
Найбільше питань у лікаря викликали дві дрібнесенькі родимки — на грудній клітці і на спині, на які я самостійно ніколи не звернула б увагу. Малюнок на них не був чітко симетричним, а тому їх потрібно перевіряти кожні пів року. Тепер я спокійна і можу засмагати за умови використання крему для засмаги з SPF 50 і вище. Якщо у вас теж багато родимок, ви можете записатися на процедуру дерматоскопії і спати спокійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *