Пакет медичних гарантій:

Інструкція з використання

Національна служба здоров’я України гарантує безоплатні пакети медичних послуг для різних категорій пацієнтів. Під час ІІІ Форуму онкопацієнтів було проведене онлайн-опитування. На запитання про те, чи знають пацієнти, що таке «Пакет медичних гарантій» та які послуги туди входять ствердно відповіли 35%  опитаних, в той час, як 55% відповіли негативно. Детальніше про те, як працює програма медичних гарантій, які пакети існують та як дізнатися більше про них розповіла директорка Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів Національної служби здоров’я України Альона ГОРОШКО.

Альона Горошко

«У 2021 році зросла кількість пакетів, зокрема виділені окремі пакети для лікування пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями, для лікування COVID-19, по вакцинації. Перелік ліків, які пацієнт може отримати безкоштовно за рецептом, також розширили», — сказала Альона Горошко. Слід розуміти, що пакети можуть отримати лише ті лікувальні заклади, які відповідають певним вимогам.

Для лікування онкологічних захворювань на 2021 рік передбачені такі пакети:

Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах

Глобальна ставка – 25 529 грн на рік за одного пацієнта.

Коригувальний коефіцієнт – на лікування дітей (їх зазвичай лікують довше і частіше госпіталізують)

Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих і дітей

Глобальна ставка —  43 389 грн за пацієнта на рік.

Коригувальний коефіцієнт – за використання високотехнологічного обладнання, оскільки воно дуже різниться по регіонах країни.

Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та окногематологіч-ними захворюваннями у дорослих та дітей

Глобальна ставка – 53 493 грн на рік за пацієнта.

Коригувальний коефіцієнт  на дітей.

Від лабораторних досліджень до діагнозу та ремісії: чим і як фінансується лікування

Допомога пацієнту фінансується одразу кількома пакетами. Наприклад, встановлення діагнозу компенсується амбулаторним пакетом. Також є пріоритетні пакети для виявлення діагнозу на амбулаторній стадії лікування: мамографія (гарантована жінкам з 40 років), колоноскопія, бронхоскопія, гістероскопія, цистоскопія, гастроскопія.

Лікування і супровід онкологічного пацієнта здійснюється за такими пакетами: хіміотерапевтичне лікування, радіологічне лікування, хірургія. В ремісії пацієнта лікують за амбулаторним пакетом. Паліативна допомога за потреби надається за двома пакетами: стаціонарний паліатив або мобільний паліатив. Детальніше – читайте на сайті НСЗУ .

Перспективні напрямки

НСЗУ вважає, що надалі потрібно тісно співпрацювати з лікарями і пацієнтськими організаціями, щоб визначати, яким чином має здійснюватися діагностика і супровід онкохворих.

«Ми прагнемо до того, щоб заклад отримував гроші за тих пацієнтів, які отримують лікування прямо зараз, — сказала Альона Горошко. — Також цього року , завдяки близькому спілкуванню з пацієнтськими організаціями, ми дізналися, що онкохворих не завжди попереджають про те, що в результаті хіміотерапевтичного лікування  у них можуть виникнути проблеми з фертильністю. Тепер лікарі зобов’язані інформувати пацієнтів про можливі наслідки. Також ведеться робота над тим, щоб зробити обов’язковим знеболення інвазивних процедур. Ми працюємо також і над захистом медичних працівників, зокрема тих, що працюють з хіміотерапевтичними препаратами, щоб захистити їх від контакту з цими речовинами. Ми також дбаємо про те, щоб контролювати дози опромінення, які отимують працівники в радіологічному лікуванні».

Пацієнтів також бентежила ситуація  з апаратами ПЕТ КТ, яких в Україні дуже мало. Чиновники вирішили стимулювати медичні заклади купувати таке обладання, підвищуючи коефіцієнт оплати на пацієнта за умови його наявності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *