Психологічна допомога дорослим онкохворим

У Національному інституті раку готується до відкриття відділення психологічної допомоги

У Національному інституті раку найближчим часом відкриється відділення психологічної допомоги. Наразі у штат вже оформлені 6 психологів, а відділення займає весь 4 поверх поліклінічного відділення. На спонсорські кошти проводяться ремонті роботи. Планується, що їх повністю завершать впродовж місяця.

Досвід поширюватимуть в регіони

Якщо раніше психологічні проблеми онкохворим допомагали вирішувати переважно ентузіасти і волонтери, то тепер це буде системна робота. Подібне відділення вже існувало в ОХМАТДИТі, але воно передбачало лише роботу з дітьми. Доросла психоонкологія довгий час лишалася поза увагою держави. Відділення психологічної допомоги НІР стане експериментальною базою для кафедри психології Національного медичного університету ім. Богомольця. Вся науково-дослідна інформація буде оброблятися і розповсюджуватися на онкодиспансери в регіонах, де скоро мають з’явитися бодай по одному онкопсихологу.

Медичні послуги у відділенні психологічної допомоги НІР надаватимуться безплатно. Наразі психологи уже працюють з пацієнтами, але, поки ремонт не готовий, ідуть до них у відділення. Коли відділення повноцінно запрацює, то пацієнт за погодженим графіком сесій зможе кілька разів на тиждень займатися в комфортному спеціально обладнаному кабінеті. Пацієнт має можливість самостійно обирати, з яким психологом йому комфортно працювати, адже велику роль грає особистісний фактор.

Як працюватиме відділення

У відділенні вже обладнано сенсорну кімнату, що розрахована на всі органи чуттів. В ній розташовані сухий басейн, масажне крісло, аромапанель. Під час лікування тут використовуються світлові і і тактильні ефекти. Кімнатою вже можуть користуватися пацієнти, а також лікарі для профілактики емоційного вигоряння. У відділенні буде надаватися допомога дітям і дорослим, що лікуються в інституті, а також родичам, які супроводжують пацієнтів  під час лікування.

«Ми працюємо з дистрес синдромом; порушеннями адаптації, сну; готуємо пацієнтів до оперативних втручань і забезпечуємо післяопераційний супровід. Також працюємо з пацієнтами, які мають високий рівень тривоги, панічні атаки і знижуємо емоційне напруження на всіх етапах лікування», — розповідає завідувачка відділенням Олександра Чекмарьова.

Лікарка зазначає, що їхнє відділення має на меті насамперед повністю закрити потребу у психологічній допомозі пацієнтам, що лікуються в стаціонарі або перебувають на етапі обстеження в поліклініці Національного інституту раку. Пізніше планується додати супровід пацієнтів, що досягли ремісії, зокрема у групах підтримки, а також поширення і обмін досвідом з колегами із регіонів.

Jaka jest rola psychiki w walce z rakiem? - Nowotwory - Polki.pl

«Поки що важко сказати, скільки пацієнтів ми зможемо обслужити протягом місяця. Після того, як повноцінно запустимося, ми зрозуміємо реальну потребу і будемо знати, чи маємо достатню кількість фахівців. Я рада, що ставлення до психологічної служби в Україні поступово змінюється. Люди починають розуміти її важливість», — говорить Олександра Чекмарьова.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *