У мене дігностували рак

Діагноз “рак” можна порівняти з втратою підлоги з-під ніг. Тоді, коли все, за що ви трималися, стає хитким, потрібен чіткий план, який би допоміг заново структурувати світ і повернути рівновагу. В цьому розділі ми намагалися створити маскимально простий алгоритм дій, який допоможе вам діяти.

Щоб відновити рівновагу, можна звернутися до онкопсихолога. Також пацієнти в діагнозі об’єднується в громадські організації, щоб надихнути одне одного на боротьбу. Пропонуємо долучитися до їхніх спільнот, щоб отримати інформаційну і психологічну підтримку.

Cancel/R

Cancel/R – громадська організація з надання інформаційної та емоційної підтримки для однкоодужуючих дорослих.
онлайн-група інформаційної підтримки Cancel/R;
– позитивні історії онкоодужуючих на сторінці в інстаграм @cancel.r.l
YouTube-канал;
офіційна сторінка у фейсбуці;
– 2 рази на місяць безкоштовні походи в кінотеатр “Планета кіно”;
– заняття йогою;
– фотосесії;
– проєкт “Goodbyehair”.
Cancel/R входить в об’єднання трьох громадських організацій Inspiration Family в рамках якого є співорганізатором щорічного Форуму онкопацієнтів та Cancer survivors day.

Онкоодужуючі — це люди з онкологічним діагнозом.

Ми не хворіємо, ми одужуємо!

❌Cancel (з англ.) — відміна, ануляція

Cancer (з англ.) — рак, онкологічне захворювання.

Рак відміняється, але це не означає, що ми заперечуємо сам факт хвороби. Ми відміняємо стереотипи і канцерофобію, ставимося критично до інформації про рак, обираємо жити повним життям, не дивлячись на хворобу і надихаємо на це інших.

Наша філософія: ніхто не повинен проходити цей шлях сам.

На сторінці групи Cancel/R у Фейсбуці ви можете:

 • обмінюватися досвідом проходження лікування;
 • радитися з людьми, які мають такий самий діагноз, як у вас;
 • ставити будь-які запитання про хворобу і лікування;
 • отримати інформацію і відгуки про лікарів, клініки, лабораторії;
 • ділитися своїми страхами, переживаннями, радостями, перемогами, цікавої інформацією і враженнями;
 • знайти нових друзів;
 • читати позитивні історії про людей, які вийшли в ремісію і живуть новим щасливим повноцінним життям, про підтримку онкоодужючих;
 • і звичайно підтримувати онкоодужючих.

На сторінці групи Cancel/R ми публікуємо лише перевірену інформацію, що стосується останніх досліджень в галузі лікування і діагностики онкології.

Ми підтримуємо і ділимося інформацією про заходи, які проводять для онкоодужючих.

Ми НЕ публікуємо:

1. Пости про збір грошей на лікування.

80% аудиторії групи — це люди, які самі проходять лікування або реабілітацію, а також їхні друзі і родичі. Група створена для підтримки онкооджуючих, а не для збору коштів.

2. Альтернативні методи лікування раку. Не публікуються статті про те, як хтось вилікував останню стадію раку дієтою, голоданням, абрикосовими кістоками, молтивами, медитаціями, ванною з соди і таке ін.

3. Рекламу. Cancel/R — некомерційний проєкт, який не співпрацює з клініками чи фармацевтичними компаніями на фінансовій основі. Репости з сайтів клінік можуть бути опубліковані виключно тому, що інформація викладена в них може бути корисною для онкоодужуючої людини чи її близьких.

4. Обговорення релігійних питань, оскільки це особиста справа кожної людини.

5. Негативні новини. Процес лікуваня раку і супровід онкоодужуючої людини — період не з легких. Ми вважаємо, що негативу в цей період і так достатньо, тому більш конструктивно і приємно читати корисну інформацію, яка дасть можливість краще розібратися в питанні лікування, а також позитивну інформацію з прикладами історії видужання, щоб показати, що рак виліковується і мотивувати людину видужати.

Афіна. Жінки проти раку

Громадська організація «Афіна. Жінки проти раку» створена для захисту прав та інтересів жінок, хворих на рак. Тут окнопацієнти можуть отримати інформаційну і психологічну підтримку.

ГО «Афіна. Жінки проти раку» бере активну участь у здійсненні пацієнтського контролю та забезпеченні сталості здійснення закупівель ліків за державний кошт, розширенні доступу до лікування, підвищення рівня обізнаності пацієнтів про можливості доступу до лікування, контролі ініціатив законодавчої та виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Куди звертатися:

Електронна адреса: athena.wac@ukr.net

Офіційна сторінка ГО «Афіна. Жінки проти раку»

Закрита фб-група для жінок з діагнозом «рак»
Група працює як інформаційна служба. Чисельність групи — понад 5000 учасниць. Їхня кількість постійно зростає, щодня до групи приєднується кілька десятків нових учасниць. Більшість підписниць — з України. В групі онкопацієнтки та родички хворих на рак цілодобово отримують інформаційну та психологічну підтримку  «рівний-рівному».

Офіційний сайт буде цікавим для пацієнтів та людей, які шукають інформацію на онкологічну тематику. Також онкопацієнтки ведуть блоги, розповідають про своє життя, діляться спостереженнями та фото із зустрічей, складають інструкції для новачків у діагнозі тощо.

Сторінка «Майстерня Афіни» створена для допомоги онкопацієнткам у реалізації виробів власного виробництва.

З лютого 2019 року ГО «Афіна Жінки проти раку» випускає газету для безкоштовного розповсюдження у онкоцентрах України «Голос Афіни: вісник онкопацієнта». Газета містить важливу та актуальну для онкопацієнтів інформацію.

Засновниці ГО:

Ніна Резніченко, тел. +38 (066) 978 10 78;

Вікторія Романюк, тел. +38 (050) 519 27 13.

Soul Sisters

Soul Sisters — громадська організація, яка представляє інтереси дорослих онко пацієнтів.
Входить в об’єднання трьох громадських організацій Inspiration Family в рамках якого є співорганізатором щорічного Форуму онкопацієнтів та Cancer survivors day.
Візія — робимо рак зрозумілим.

Напрямки діяльності:

 • вирішення проблем дорослих онкопацієнтів на рівні влади;
 • формування свідомого ставлення до онкологічних захворювань шляхом впровадження канцеросвітніх проектів;
 • психологічна підтримка пацієнтів в форматі «рівний-рівному» (рівний консультант в онкології — це людина, яка має певний досвід життя в діагнозі, пройшла шлях лікування і адаптувалась до свого стану, та пройшла спеціальне навчання);
 • соціальний бізнес на підтримку ГО — товари зі змістом;
 • групи підтримки та індивідуальне консультування.

НЕ займаємось адресною допомогою.

Звертатися сюди:

Офіційна група SoulSisters в FB;
Офіційна група SoulSisters в Instagram;
Онлайн-магазин SoulSisters Shop FB;
Онлайн-магазин SoulSisters Shop в Instagram.

Email: soulsistersukraine@gmail.com

Анна Узлова
співзасновниця, Голова ГО,
+380673987067

Дарина Брикайло
співзасновниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *