У мене дігностували рак

Діагноз “рак” можна порівняти з втратою підлоги з-під ніг. Тоді, коли все, за що ви трималися, стає хитким, потрібен чіткий план, який би допоміг заново структурувати світ і повернути рівновагу. В цьому розділі ми намагалися створити маскимально простий алгоритм дій, який допоможе вам діяти.

Після того, як ви зібрали кілька думок і підтвердили діагноз, віднісши зразки у різні клініки, потрібно визначитися зі схемою лікування. Остаточно все прояснити допоможе розмова з лікарем. Завжди запитуйте про можливі додаткові витрати. Поцікавтеся, чи можна в цій лікарні отримати ліки, передбачені державною програмою, безкоштовно.

Запитання, які варто поставити лікарю, котрий береться за ваше лікування:

Які типи діагностики ви здійснюєте?

Точний діагноз є критично важливим, оскільки це основа, на якій буде визначатися ваш план лікування. Наприклад, ПЕТ /КТ (метод діагностики, що поєднує в собі можливості позитронно-емісійної і комп’ютерної томографії) допомагає визначити чітке розташування пухлини в організмі, щоб точно спланувати лікування. Важливо мати доступ до широкого спектра діагностичних обстежень, а також до лікарів, які мають досвід їх проведення.

Які  результати моїх попередніх досліджень?

Інформація, яку ви повинні отримати після обстеження включає місце розташування і розмір пухлини, вид і стадію раку та чи поширився він на лімфатичні вузли чи інші частини тіла.

Які варіанти лікування доступні? Що ви рекомендуєте мені і чому?

Для багатьох типів раку доступні різні варіанти лікування. Ваш лікар повинен мати можливість пояснити потенційні переваги і ризики кожного, щоб допомогти вам зрозуміти, які ви маєте варіанти вибору.

Що станеться, якщо підібраний для мене підхід лікування не спрацює?

У будь-який момент вам слід почувати себе комфортно, запитуючи лікаря про стан вашого лікування. Вам слід бути переконаними в тому, що лікування підібране саме для вас.

Які побічні ефекти від запропонованого вами лікування та як часто пацієнти їх відчувають?

Поцікавтеся у лікаря про побічні ефекти, які ви можете відчути, щоб спланувати можливі запобіжні заходи, аби впоратися з ними чи уникнути зовсім.

Як ви допоможете мені впоратися побічними ефектами?

 Деякі методи терапії допомагають вам почуватися краще під час лікування раку. Це  — дієтотерапія, арт- терапія, духовна підтримка та лікування болю. Поцікавтеся у лікаря, чи доступні вони у вашій лікарні, і як їх включити у план лікування.

Скільки пацієнтів ви лікували з моїм типом та стадією раку, і наскільки успішним було лікування?

Запитайте, скільки досвіду має ваш лікар з лікуванням вашого типу та стадії раку та чи сертифікований він на відповідну спеціальність. Ви також можете запитати про результати лікування раку медичним закладом в цілому, щоб побачити, наскільки він успішний в лікуванні вашого типу раку.

Хто буде брати участь у моєму лікуванні? Як часто вони зустрічатимуться зі мною? Хто основна контактна особа, до якої я можу звернутися із запитанням?

В ідеалі це має бути інтегрована група допомоги у складі хірургічного, медичного та / або променевого онколога; дієтолог; клінічна медсестра. Вони підтримуватимуть ваше самопочуття впродовж усього лікування. Якщо у вас ще немає такої команди, поговоріть зі своїм лікарем про створення багатопрофільної групи медиків.

Де проходитиме лікування, огляди, діагностика тощо?

Обираючи лікарню, враховуйте координацію та зручність лікування. Якщо лікарські огляди та процедури відбуватимуться в одному місці, це допоможе зменшити стрес і дозволить почати лікування швидше.

Використані джерела:

Отримання другої думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *