У мене дігностували рак

Діагноз “рак” можна порівняти з втратою підлоги з-під ніг. Тоді, коли все, за що ви трималися, стає хитким, потрібен чіткий план, який би допоміг заново структурувати світ і повернути рівновагу. В цьому розділі ми намагалися створити маскимально простий алгоритм дій, який допоможе вам діяти.

Лікування раку дороговартісне і ресурсозатратне. При цьому самі пацієнти розповідають, що їм соромно звернутися за допомогою.

Завідувач кафедри загальної і медичної психології, доктор медичних наук Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, професор, заслужений лікар України Михайло Матяш пояснив, що в основі цього страху дві базові психологічні речі — вина і сором. «Людина у внутрішніх переживаннях, які не демонструє зовнішньому світу, відчуває вину: «За що мені це?». Вона думає, що зробила щось лихе і хтось її за це покарав. «Колись я зробила аборт» чи «задивилася на чужого чоловіка», і ось мені кара. Або от реальний випадок згадав: в одному з сіл Чернігівської області священик московського патріархату заявляв прихожанам: «Якщо не будете ходити до церкви, на вас нападе рак». Проблема полягає в тому, що фантасмагоричні теорії поняття онкогенезу не заборонені для розповсюдження. Відтак слідом за виною виникає сором, що з людиною щось не так, а явщо вона в чомусь винна і рак — це покарання, то їй соромно просити допомоги».

З вами все гаразд. Рак — лише діагноз. Можливо під час хімій вам важко самостійно купувати продукти, виносити сміття чи робити якісь буденні справи. Зверніться до близьких по допомогу.

Кожна людина має право на життя, відтак не соромно звернутися за матеріальною допомогою через благодійні фонди, волонтерів чи соціальні мережі.

Соціальні мережі

Якщо ви відчуваєте, що не подужаєте самостійно вести сторінку, попросіть про це близьких, друзів чи знайомих. Не ображайтеся, якщо хтось відмовляється, адже вести сторінку — регулярна і відповідальна робота. В назві групи вкажіть ім’я і прізвище пацієнта і мету збору коштів. Наприклад, «Врятувати життя Павла Іваненка».

  1. Старайтеся робити регулярні звіти з лікарні: як пройшов день, самопочуття покращилося чи погіршилося, які прогнози лікарів. Намагайтеся не перенасичувати пости медичною лексикою. Це дуже складно сприймається.  Краще напишіть, з якими почуттями ваша близька людина пережила процедури цього дня, що відчувала, чим вона займалася у проміжках між маніпуляціями — можливо вишивала чи малювала картину.
  2. Показуйте особистість того, для кого збираєте кошти. Чим він/вона жив/жила до того, як дізналася діагноз. Які має мрії, досягнення і сподівання, для чого живе.
  3. Публікуйте звіти про використані кошти.
  4. Якомога частіше публікуйте номер картки, на яку потрібно надсилати допомогу. Зробіть це на заставці групи і копіюйте в кожному пості. Бажано також дублювати номер картки у першому коментарі без інших слів чи зауважень. Справа в тім, що більшість користувачів скролять стрічку з телефона і їм дуже не зручно перенабирати номер картки, щоб перерахувати гроші. Вони радше підуть далі, ніж будуть заморочуватися. Наголошуйте, що маленької суми не буває. Якщо кожен знайомий надішле бодай 5 грн, вже вийде певна сума.
  5. Публікуйте якомога більше якісних фото. Вони привертають увагу при скролінні стрічки. На аватарці групи має бути розміщена світлина до хвороби. Ви посміхаєтеся, випромінюєте світло і людям хочеться повернути вам цей стан.
  6. Уникайте скімління і КРИКУ капслоком, адже люди довіряють вам гроші і хочуть розуміти, що ви поставитеся до них відповідально. Істеричній (ТЕРМНОВО!!! ГРОШІ!!!) особі складно віддати навіть невелику суму чесно зароблених.
  7. Обережно! Шахраї. В соціальних мережах є два види обману — коли шахраї збирають гроші, прикриваючись вашою історією і документами; або хочуть привласнити вже зібрані вами кошти. Щоб уникнути першого, слідкуйте за тим, щоб фотографії і документи були промарковані водними знаками. Для цього в фоторедакторі вставте логотип або напис з адресою вашої групи. Розміщайте його так, щоб неможливо було обрізати, не зашкодивши світлині. Щоб шахраї не вкрали зібрані гроші, не розміщуйте три цифри зі зворотного боку картки, не викладайте свої паспортні дані, не повідомляйте стороннім особам цифри з банківських смс. Заведіть окремий мобільний номер, до якого прив’язана банківська картка. Мобільний номер, прив’язаний до банківської картки — це ключ до інтернет-банкінгу, він називається фінансовим номером. Більшість українців залишають цей номер телефону на різних сайтах, для участі у розіграшах, і дають незнайомцям як контакт для зв’язку. Для того, щоб замінити SIM-картку, необхідно знати дату останнього поповнення рахунку і номери телефонів, з якими нещодавно говорив абонент. Тому шахраї навмисно поповнюють ваш рахунок на певну суму, а потім телефонують з різних номерів  кидають слухавку, щоб потім назвати цю інформацію мобільному оператору. З фінансовим номером шахраї отримують доступ до інтернет-банкінгу і можуть зняти з картки всі кошти. Насторожіться також, якщо благодійник просить вас повернути частину суми, мовляв помилився. Перш ніж погодитися, перевірте, чи від нього дійсно надходили гроші.

Використані джерела:

Збір коштів через соціальні мережі. 10 типових помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *